طرز تهیه سالاد اسفناج

سالاد اسفناج و انار , shghn hstkh[ , طرز تهیه سالاد اسفناج و پرتقال ,دستور سالاد اسفناج و پنیر فتا , salad esfenaj

سالاد اسفناج مخصوص افرادی است که دوست دارن مزه های جدید را کشف کنند. ضمن اینکه این سالاد به خاطر مواد مغذی که در آن استفاده می شود برای بدن بسیار مفید است. مواد اصلی تشکیل دهنده این سالاد اسفناج ، انار ، گردو و رب انار هستند. با مواد لازم ذکر شده در این آموزش آشپزی می توانید برای ۴ نفر سالاد اسفناج تهیه نمایید. با دستور پخت و طرز تهیه سالاد اسفناج در ادامه با همدوره همراه باشید.

مواد لازم سالاد اسفناج
اسفناج۵۰۰ گرم
مغز گردو۲۰۰ گرم
انار۱ عدد
سرکه بالزامیک۲ قاشق غذاخوری
رب انار۲ قاشق غذاخوری
روغن زیتون۲ قاشق غذاخوری
فلفل سیاهبه میزان لازم
نمکبه میزان لازم

دستور طرز تهیه

این سالاد یکی از سالادهایی است که در صورت موجود بودن موادش می توانید آنرا به سرعت تهیه و سرو نمایید. برای تهیه سالاد اسفناج ابتدا اسفناج ها را به خوبی می شوییم و توسط یک دستمال تمیز خشک می کنیم.

اسفناج ها را پس از خشک کردن داخل ظرف مخصوص سالاد می چینیم. بهتر است از یک انار بزرگ و خوشرنگ استفاده کنیم. انار را به دقت دان می کنیم و دانه هایش را لا به لای برگ های اسفناج می ریزیم. در لایه آخر مغز گردوها را روی سالاد می ریزیم.

برای تهیه سس سالاد رب انار را در یک کاسه می ریزیم. سپس روغن زیتون و سرکه بالزامیک را به آن اضافه می کنیم. مقداری نمک ، فلفل و ادویه های مورد نظر خود را به مواد اضافه می کنیم و مواد سس را به خوبی مخلوط می کنیم تا یکدست شود.

در پایان سس را روی سالاد می ریزیم تا هم زیبایی سالاد را بیشتر کند هم طعم بهتری به آن بدهد. در برخی دستور ها از پرتقال و پنیر فتا هم در تهیه این سالاد استفاده می شود که استفاده از این مواد در سالاد اسفناج به سلیقه و ذائقه شما بر می گردد.

سالاد سزار,سالادسزار,طرز تهیه سالاد سزار,دستور سالاد سزار

نکات تهیه سالاد اسفناج

انتخاب اسفناج مناسب

به دلیل اینکه نمی خواهیم اسفناج ها بپزیم بهتر است برای تهیه این سالاد از برگ های کوچک و تازه اسفناج استفاده کنیم. اسفناج هم مانند کاهو برگ های کوچک و وسط آن جوان تر و خوش طعم تر هستند و برای مصرف خام مناسب تر هستند.

سالاد انار,سالاد انار و کلم قرمز,طرز تهیه سالاد انار,دستور سالاد انارهمچنین بخوانید: سالاد قارچسالاد یونانیسالاد فصل


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین