خواص فلفل سیاه

خواص فلفل سیاه,مضرات فلفل سیاه,زیان های فلفل سیاه,فواید فلفل سیاه, tgtg sdhi

فلفل سیاه

همه چیز در مورد فلفل سیاه

فلفل سیاه میوه های تیره رنگی از گیاه فلفل است که بعد از پودر شدن برای مصارف خوراکی استفاده می شود. فلفل سیاه نیز مانند زردچوبه از گیاهان بومی هند است. فلفل سیاه  به جز اینکه یک ادویه ارزشمند است یک دارو گیاهی هم محسوب می شود.

 

برای تهیه فلفل سیاه دانه های بوته فلفل که در رنگ های مختلفی مانند سرخ ، سفید و سیاه هستند را ابتدا خشک می کنند سپس آنرا آسیاب می کنند و به صورت پودر برای مصارفی همچون آشپزی و یا دارویی در می آورند.

 

در گذشته های دور فلفل سیاه به عنوان دارایی محسوب می شده است و ارزش بسیار زیادی داشته است. در حال حاضر هم فلفل سیاه محبوبیت زیادی دارد و در رستوران ها در کنار نمک حتما فلفل سیاه هم می توانید پیدا کنید. طبع فلفل سیاه گرم و خشک است.

خواص فلفل سیاه

سلامت و شادابی پوست

یکی از خواص فلفل سیاه این است که برای پوست بدن بسیار مفید است. فلفل سیاه حاوی مقادیر غنی از آنتی اکسیدان است که می توانند پوست را در برابر مشکلات پیری زودرس که عبارتند از چین و چروک ، نقطه های سیاه ، خط ظریف روی پوست و … محافظت کنند.

اگر پوست بدن تان برای مهم است می توانید به جای هزینه های بالا برای خرید کرم ها و سرم های گران قیمت به یک متخصص تغذیه مراجعه نمایید و با یک رژیم غذایی خوب و سالم حاوی فلفل سیاه ، پوست خود را شاداب و سلامت نگه دارید.

خواص فلفل سیاه,مضرات فلفل سیاه,زیان های فلفل سیاه,فواید فلفل سیاه,عوارض فلفل سیاه

تقویت حافظه و اعصاب

یکی از خواص فلفل سیاه این است که می تواند به تقویت حافظه کمک شایانی کند. مصرف فلفل سیاه باعث قوی شدن حافظه می شود و تاثیر به سزایی روی قوی شدن اعصاب انسان دارد. به این صورت که از آن برای تسکین و کاهش دردهای عصبی استفاده می شود.

خواص فلفل سیاه,مضرات فلفل سیاه,زیان های فلفل سیاه,فواید فلفل سیاه,عوارض فلفل سیاه

کاهش غلظت خون

یکی از فواید فلفل سیاه این است که باعث می شود خون انسان رقیق شود و غلظت خون کاهش یابد ، این امر باعث سبک تر شدن بدن می شود و حس خستگی و خواب آلودگی ناشی از غلظت خون را از بین می برد.

خواص فلفل سیاه,مضرات فلفل سیاه,زیان های فلفل سیاه,فواید فلفل سیاه,فلفل سیاه

دارویی معجزه گر

فلفل سیاه را حتی برای کسانی که جزام دارند نیز تجویز می کنند که نشانگر اهمیت این گیاه است. حتی اگر کسی مواد مخدر از نوع تریاک خورده باشد و حالش وخیم باشد می توانید با خوراندن جوشانده فلفل او را وادار به استفراغ کنید تا به پزشک برسد.

خواص فلفل سیاه,مضرات فلفل سیاه,زیان های فلفل سیاه,فواید فلفل سیاه,فلفل سیاه

درمان سنگ مثانه

اگر از وجود سنگ در مجاری ادرار خود رنج می برید حتما فلفل سیاه را در لیست غذایی خود قرار دهید ، زیرا این ادویه با ارزش باعث می شود درمان شوید . البته برای رفع سنگ در مجاری ادرار توصیه شده است که از دم کرده برگ فلفل استفاده شود.

خواص دارچین,عوارض دارچین,مضرات دارچین,زیان های دارچین,فواید دارچین,ادویه دارچین,دارچین

درمان دندان درد

از دیگر فواید فلفل سیاه می توان به این مورد اشاره کرد که می تواند باعث تسکین و درمان دندان درد شود. برای این منظور یک حبه قند را روی حرارت ذوب کنید و کمی فلفل رویش بریزید و روی دندانی که درد می کند بگذارید. سریعا درد دندان برطرف می شود و از خرابی بیشتر دندان جلوگیری می کند.

خواص زردچوبه,مضرات زردچوبه,زیان های زردچوبه,فواید زردچوبه,زردچوبه

مضرات فلفل سیاه

زیان های زیاده روی

از زیان های فلفل سیاه می توان به این مورد اشاره کرد که زیاده روی در خوردن فلفل سیاه باعث افزایش ترشحات معده می شود و بدتر از آن باعث تاریک شدن چشم می شود. توصیه می شود کسانی که مشکل معده دارند در خوردن فلفل سیاه افراط نکنند.

 

کم شنوایی

مصرف زیاد فلفل سیاه می تواند اثرات مخربی روی عصب های شنوایی و تعادل انسان بگذارد ، از همین رو توصیه می شود کسانی که مشکل شنوایی دارند در مصرف فلفل سیاه احتیاط لازم را داشته باشند تا به مشکل برنخورند.

خواص فلفل سیاه,مضرات فلفل سیاه,زیان های فلفل سیاه,فواید فلفل سیاه,فلفل سیاه

طبع فلفل سیاه

این گیاه دارویی از طبع گرم و خشک برخوردار است و برای کار معده و کاهش باد معده موثر است اگر به طور مداوم از پودر فلفل سیاه استفاده کنید باعث تقویت حافظه شما می شود و اگر از دست حشرات خسته شدید حتما از گرده این ادویه برای فراری کردن حشرات استفاده کنید


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین