طرز تهیه سالاد تن ماهی

طرز تهیه سالاد تن ماهی,سالاد تن ماهی,سالاد تن ماهی با شوید,سالاد تن ماهی با سیب زمینی,tuna salad,shghn jk lhid

طرز تهیه سالاد تن ماهی

سالاد یکی از خوراکی های همیشه همراه غذاهای مختلف است که با انواع و اقسام مواد تهیه می شود. در این مطلب از آموزش آشپزی یکی از سالادهای کمتر تهیه شده را آموزش خواهیم داد. نام این سالاد، سالاد تن ماهی است که مواد اصلی آن را تن ماهی و سیب زمینی تشکیل می دهد. آموزش طرز تهیه سالاد تن ماهی را در ادامه دنبال نمایید.

مواد لازم طرز تهیه سالاد تن ماهی
تن ماهی۱ عدد
سیب زمینی۲ عدد
پیازچه۷ عدد
خیارشور ( خرد شده )نصف لیوان
شوید و جعفری ( خرد شده )نصف لیوان
سبزیجات ( هویج، نخود فرنگی و ذرت )۱ عدد
سس مایونزبه میزان دلخواه
آبلیمو ترشبه میزان دلخواه
فلفلبه میزان دلخواه
نمکبه میزان دلخواه

دستور و روش تهیه

در مرحله اول به سراغ سیب زمینی ها بروید و آن ها را آبپز کنید. بعد از آبپز کردن، اجازه دهید که کاملاً از داغی آن کم شود، سپس سعی کنید سیب زمینی ها را به روش نگینی خرد کنید. بعد از خرد کردن آن را کناری قرار دهید.

 

به سراغ پیازچه ها رفته و آنها را کاملاً نازک خرد کنید. می توانید از قسمت سبز پیازچه هم استفاده نمایید. تن ماهی را درون قابلمه گذاشته و به مدت ۲۰ دقیقه روی حرارت بگذارید تا همراه با آب بجوشد.

 

بعد از اینکه تن ماهی حرارت دید، صبر کنید تا خنک شود و سپس درب آن را باز کنید. سپس روغن تن ماهی را از آن جدا کنید. به سراغ خیارشور رفته و به شکل نگینی آن را خرد نمایید. در آخر نیز همین کار را با سبزی ها کنید.

 

اکنون همه مواد سالاد آماده شده اند، همه را با هم ترکیب نمایید. یک ظرف مناسب بردارید و سیب زمینی های خرد شده را با پیازچه های خرد شده و همچنین تن ماهی ترکیب کنید.

 

در این مرحله خیارشور را اضافه کنید و بعد همه سبزیجاتی را که خرد کرده اید به ظرف اضافه کنید و در انتها نیز کمی آبلیمو ترش بیفزائید. نمک و فلفل را نیز به اندازه ای که فکر می کنید کافی است به مواد بزنید. سپس همه مواد را به خوبی با هم ترکیب کنید.

 

به سراغ اضافه کردن سس بروید. در واقع ۲ قاشق غذا خوری سس مایونز را با ۱ قاشق غذاخوری ماست خامه ای یا حتی ماست موسیر ترکیب کنید و بعد آن را به سالاد تن ماهی ما اضافه نمایید.

 

در نظر داشته باشید که مقدار سس به سلیقه و ذائقه شما بر می گردد. این سالاد رژیمی را می توانید در هر وعده ای که مناسب می دانید نوش جان کنید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین