طرز تهیه ماکارونی در فر

طرز تهیه ماکارونی در فر,xvc jidi lh;hv,kd nv tv,ماکارونی در فر

طرز تهیه ماکارونی در فر

تهیه ماکارونی به هر شکل و بطور کلی طرز تهیه ماکارونی فوت و فن خاص خودش را دارد. این غذا که بسیار مورد توجه کودکان است و البته با توجه به خواص زیاد آن توصیه می شود که هر ماه از آن استفاده شود یک غذای ایتالیایی است که به صورت سنتی شکل گرفته است و البته امروزه در اندازه ها و مدل ها و اشکال مختلف تهیه می شود. ما در این پست تصمیم گرفتیم تا طرز تهیه ماکارونی در فر را برای شما تهیه کنیم. گفته می‌شود ماکارونی گندم دوروم از بهترین ماکارونی هایی است که می توان تهیه کرد. پس همراه ما باشید تا این ماکارونی را با پنیر پیتزا در فر آموزش دهیم.

مواد لازم طرز تهیه ماکارونی در فر
ماکاونی پروانه ای شکلنصف بسته
گوشیت چرخ کرده۱۵۰ گرم
کره۱ قاشق غذا خوری
روغن مایع۱ قاشق چای خوری
پیاز خرد شده۱ عدد
نمک و فلفل سیاهمقدار لازم
قارچ خرد شدهدر صورت نیاز
گوجه فرنگیدر صورت نیاز
آرد۲ قاشق سوپ خوری
کره۱ قاشق سوپ خوری
شیر۱ و نیم لیوان
پنیر پیتزا۱ لیوان

 

۱) برای تهیه ماکارونی ابتدا قابلمه مناسب تهیه کرده و در آن مقداری آب بریزید سپس قابلمه را روی شعله گاز قرار داده و بگذارید آب بجوشد. بعد از جوشیدن آب
ماکارونی را به قابلمه اضافه کنید و اگر دوست داشتید می‌توانید کمی از روغن هم استفاده کنید.

 

۲) پیاز را در تابه ای دیگر به صورت جداگانه تفت داده و گوشت چرخ کرده را نیز به آن اضافه کنید و مجددا صبر کنید تا با هم تفت بخورند. اگر دوست داشتید نمک و فلفل سیاه هم به آن اضافه کنید. حالا به سراغ درست کردن سس بشامل بروید.

 

۳) تابه ی دیگری آماده کرده، کره و آرد را با یکدیگر مخلوط و تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود بعد از آن شیر را به مخلوط اضافه کنید و به هم بزنید تا غلظت مورد نظر شما به دست آید. زمانی که حس کردید ماکارونی پخته شد، سس بشامل را هم که از قبل آماده کرده اید با یکدیگر ترکیب کنید.

 

۴) مجدد نیاز به یک قالب مناسب دارید که می توانید از قالب ۲۰ سانتی متری استفاده کنیم. زمانی که ماکارونی با سس بشامل را ترکیب کردید در صورتی که دوست داشتید می توانید از پنیر پیتزا هم استفاده کنید و به این ترکیب اضافه کنید. حتی می‌توانید مخلوط گوشت را زیادتر در نظر بگیرید.

 

۵) در آخر نمک اضافه کنید و مواد را در قالب بریزید و به خوبی مواد داخل قابلمه را صاف کنید. نهایتاً روی ماکارونی ترکیبی از گوشت چرخ کرده و سپس پنیر پیتزا بیفزائید. حالا به سراغ فر رفته و آن را با درجه ۱۸۰ درجه گرم کنید و قالب را درون آن بگذارید و صبر کنید تا روی آن سرخ شود .


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین