بیوگرافی شبنم قلی خانی

شبنم قلی خانی , بیوگرافی شبنم قلی خانی , زندگینامه شبنم قلی خانی

معرفی کوتاه شبنم قلی خانی
نام اصلیشبنم
نام خانوادگیقلی خانی
تاریخ تولد۱۳۵۶/۸/۱۹
محل تولدتهران
تحصیلاتکارگردانی تئاتر

Shabnam Gholikhani,شبنم قلی خانی و فرزندش,شانا دختر شبنم قلی خانی

شبنم قلی خانی و دخترش شانا

بیوگرافی و زندگینامه

شبنم قلی خانی متولد نوزدهم آبان ماه ۱۳۵۶ در شهر تهران است. نکته جالب در بیوگرافی شبنم قلی خانی اینست که مدتی به خاطر شغل همسرش و تحصیلات به استرالیا مهاجرت کرد. سال ۱۳۸۶ ازدواج کرده است و نام همسرش رضاست. دخترش شانا در ۱۳۹۴ به دنیا امد.

کار هنری را با بازی در تئاتر آنتیگونه در سال ۱۳۷۶ به صورت حرفه ای آغاز کرد. مدتی بعد شهریار بحرانی او را برای فیلم مریم مقدس انتخاب کرد و با بازی در این نقش شهرت زیادی به دست آورد و توانایی هایش را به نمایش گذاشت.

پس از آن با بازی در سریال اولین شب آرامش بازی کرد و جایگاهش را در تلویزیون و سینما تثبیت کرد. او تا به حال چند مستند را کارگردانی کرده است و به خاطر تحصیلاتش بالایش مدتی به تدریس هنر هم پرداخته است.

بازیگران مورد علاقه اش در میان بازیگران قدیمی تر فاطمه معتمد آریا و در میان بازیگران جوان تر مریلا زارعی ( مخصوصا بازی در فیلم شیار ۱۴۳ ) و لیلا حاتمی هستند. در میان بازیگران خارجی هم بازیگر مورد علاقه اش مریل استریپ است.

afkl rgd ohkd,شبنم قلی خانی و همسرش,رضا شوهر شبنم قلی خانی

شبنم قلی خانی و همسرش رضا

آشنایی با همسرش

خواهر شبنم قلی خانی و خواهر همسرش که هر دو خواهر بزرگتر بوده اند با هم دوستان بسیار صمیمی بوده اند. در زمان تحصیل در دانشگاه برای درسی احتیاج به ساخت یک ماکت پیدا می کند که برای ساختش نیاز به یک نفر در رشته معماری داشته است.

به پیشنهاد خواهر بزرگترش به برادر دوستش که در رشته معماری تحصیل می کرده مراجعه می کنند. آشنایی شبنم قلی خانی و همسرش از ساخت همین ماکت شروع می شود و خواهرهایشان که تمایل به این وصلت داشتند نقشه هایی برای آشنایی بیشتر و ازدواج شان می کشند.

در پایان خواهرهای بزرگتر موفق هم می شوند و شبنم و رضا در سال ۱۳۸۶ با هم ازدواج می کنند. مراسم خواستگاری شان به صورت سنتی برگزار می شود و به گفته شبنم قلی خانی همه چیز به خوبی و خوشی به پایان می رسد.

شبنم قلی خانی,شبنم قلی خانی و برادرش,شبنم قلی خانی و خواهرش

شنبنم قلی خانی در کنار برادر و خواهرش

سوتی در برنامه حالا خورشید

برنامه های رضا رشیدپور برای هر مهمانی چالش انگیز هستند و این بار شبنم قلی خانی در برنامه ای با مجری گری رضا رشیدپور دچار یک کوچک اشتباه شد که با توجه به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی خیلی بولد شد.

رضا رشیدپور پرسید خورشید به دور زمین می چرخد یا زمین به دور خورشید؟ شبنم قلی خانی جواب داد که خورشید به دور زمین می چرخد. کاملا مشخص بود که این پاسخ بر اثر عدم تمرکز شبنم قلی خانی بر روی سوال صورت گرفته است.

همچنین ببینید : پژمان بازغیلیندا کیانیآشا محرابیالهام حمیدی

Save


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین