بیوگرافی پرستو صالحی

پرستو صالحی,بیوگرافی پرستو صالحی,زندگینامه پرستو صالحی

معرفی کوتاه پرستو صالحی
نام اصلیالهام
نام خانوادگیصالحی
تاریخ تولد۱۳۵۶/۸/۹
محل تولدتهران
تحصیلاتدانشجوی انصرافی رشته نمایش

parastoo salehi,کودکی پرستو صالحی,عکس بچگی پرستو صالحی

عکس زیبا از کودکی پرستو صالحی

بیوگرافی کامل و زندگینامه

پرستو صالحی ( نام شناسنامه ای الهام صالحی ) متولد نهم آبان ماه ۱۳۵۶ در شهر تهران است. در رشته نمایش به دانشگاه رفته است ولی به دلایل مالی نتوانسته است ادامه دهد. شغل مادرش خانه داری و شغل پدرش تکنسین مهمات سازی ارتش بوده است.

خانواده پرستو صالحی ۴ نفر بودند و او تک دختر است. پدرش در نهم فروردین ماه ۱۳۸۷ درگذشت و در حال حاضر به همراه مادرش در کنار برادرش ( امیرشاهین صالحی ) و همسر برادرش ( مارال باغ شیرین ) زندگی می کنند.

نکته جالب در بیوگرافی پرستو صالحی اینست که او آشپز خیلی ماهری است که اطرافیانش به دستپختش نمره ۲۰ می دهند. مادرش به سختی او را به سمت آشپزی سوق داده است و الان علاقه بسیاری به هنرش دارد. خودش می گوید بهترین غذایی که درست می کند ته چین مرغ است.

کار هنری را در سال ۱۳۷۵ با یک گروه تئاتر شروع کرده است و پس از آن توانست چند نقش کوتاه در چند فیلم خوب مثل فیلم اعتراض به کارگردانی مسعود کیمیایی ، فیلم خانه ای روی آب به کارگردانی بهمن فرمان آرا و فیلم چشم هایش به کارگردانی فرامرز قریبیان بازی کند.

شروع کارش به صورت حرفه ای در سال ۱۳۷۷ بود که با بازی در سریال محاکمه به کارگردانی حسن هدایت اولین تجربه خود را در تلویزیون به دست آورد. پرستو صالحی با اینکه نقش های جدی خوبی بازی کرده بود با بازی در سریال زیر آسمان شهر که اولین کار کمدی اش بود به شهرت رسید.

\vsj, whgpd,پرستو صالحی و برادرش,امیرشاهین صالحی

پرستو صالحی و برادرش امیرشاهین

علت کم کار شدن

پرستو صالحی بعد از اینکه طرفدرانش طی سوال های مکرر پرسیده بودند چرا کم کار شده ای پستی ارسال کرد و توضیحاتی داد. او که بسیار ناراحت بود اینگونه جواب طرفدارانش را داد :

اگر نگویم دق می کنم ! همه سوال می پرسن چرا کم کار هستی ؟ من دلیلش رو نمی دونم ! کدام بازیگری هست که دوست ندارد بازی کند و دیده شود؟ دور از جان تهیه کنندگان ، کارگردانان و هنرمندان فرهیخته کشورم که همه می دانیم چه کسانی هستند.

به یکی از تهیه کنندگان سرشناس از روی درد و دل گفتم : دوست دارم در یک کار طولانی حضور داشته باشم. گفت : اونی که کار طولانی بهت بده … . به قول مرحوم شکیبایی : وای … ولی من هنوز ایمان دارم در هنر مقدس هفتم انسان هایی هستند که بی درخواست ، بی نیاز و … فقط و فقط به کارشان فکر می کنند.

پرستو صالحی,مادر پرستو صالحی,پرستو صالحی و مامانش

پرستو صالحی در کنار مادرش

تزریق ژل لب و پشیمانی

پرستو صالحی در مصاحبه ای گفت : تنها عمل زیبایی که داشتم تزریق ژل به لب بوده است که از بابت آن هم پشیمان هستم. دلیل پشیمانی پرستو صالحی اینست که با تغییر سن و سالش نگاهش به زندگی تغییر کرده است.

او ادامه داد که الان احساس می کنم صورت طبیعی خودم را بیشتر دوست داشتم تا اینکه بخواهم با عمل زیبایی خودم را شبیه شخص دیگری کنم. دلیل اینکه می گویم پشیمانم اینست که چیزهایی هست که قابل برگشت نیستند.

به دوستانم نیز توصیه می کنم که کارهای اینچنینی انجام ندهند . به آنها می گویم به فکر سن ۴۰ سالگی خود هم باشید. در این سن نگاه شما تغییر خواهد کرد و دوست نخواهید داشت هیچ چیز اضافی مانند تتو ابرو یا تزریق ژل لب و … در صورت تان ببینید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین