طرز تهیه کباب صرب

طرز تهیه کباب صرب

گاهاً می چسبد که به جای آشپزی های طولانی و خسته کننده، به سراغ غذاهای آماده تر و البته دوست داشتنی تر برویم. کباب یکی از این نوع از غذاهاست که در طبیعت بیشتر می چسبد. درست کردن کباب آن هم به روش های مختلف مستلزم دانستن فوت و فن هایی است که هر کسی آن را نمی داند. ما در این قسمت از آموزش آشپزی می خواهیم یکی از کباب های خوشمزه یعنی کباب صرب را آموزش دهیم. اگر تا کنون این مدل از کباب را تهیه نکرده اید تا انتهای این گزارش همراه ما باشید.

 

مواد لازم طرز تهیه کباب صرب
سیر۲ حبه
راسته گوشت گوساله۴۰۰ گرم
ریحان تازه۵۰ گرم
نعناع تازه۵۰ گرم
سوسیس گوشت۲۰۰ گرم
پنیر پیتزا۲ ق غذا خوری
روغن مایعبه میزان لازم
نمکبه میزان لازم
فلفل سیاهبه میزان لازم
پودر سوخاری۲ ق غذا خوری

 

۱) برای اوین مرحله از تهیه کباب صرب باید به سراغ گوشت رفته و آن را چرخ کنید. توصیه می کنیم که این کار را دو بار انجام دهید. حال کاسه ای آورده و گوشت های چرخ کرده را درون آن بریزید. سپس سوسیس گوشت را نیز چرخ دهید .

 

۲) بعد از چرخ دادن هر دو گوشت آنها را در یک کاسه ترکیب نمایید. حال باید گوشت های مخلوط شده را روی سطح تمیزی کاملاً ورز دهید. دقت کنید این کار را تا زمانی که گوشت یکدست شود ادامه دهید.

 

۳) حال به سراغ ساطور کردن ریحان و همچنین نعنا بروید. حال این دو مورد را با موادهای سیر و پنیر پیتزا رنده کنید. حال به گوشت های ورز داده مان باید به اندازه لازم فلفل سیاه و نمک بزنید. سپس دوباره مواد را ورز داده تا دوباره یکدست شوند.

 

۴) اگر به خوبی ورز داه باشید، مایه ای بدست خواهید آورد که چسبندگی خوبی دارد. حال ظرفی آماده کنید و پور سوخاری به آن بیفزائید و مایه کباب را برداشته و مثل سوسیس لوله کنید. هر تعداد که دست کرده اید را داخل پودر سوخاری غلت دهید. در آخر نیز به سیخ چوبی بکشید.

 

۵) حال به سراغ تابه رفته و آن را روی شعله بگذارید و سپس کمی روغن در آن ریخته و کمی صبر کنید تا روغن ذاغ بشود. سپس سیخ های کباب را توی تابه چیده و اجازه دهید تا کباب ها سرخ شوند.

 

۶) حواستان باشد که با چرخاندن سیخ ها کباب هم نسوزد و هم کامل بپزد. بعد از آماده شدن کباب آنها را در ظرف سرو چیده و با نان میل کنید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین