خواص سیر

خواص سیر,مضرات سیر,زیان های سیر,فواید سیر,سیر

سیر

همه چیز در مورد سیر

سیر یکی از گیاهان بسیار مفید و از راسته مارچوبه سانان است. ساقه سیر می تواند ۴۰ سانتی متر رشد کند و اصل سیر قسمت زیر زمینی آن است که حبه های سیر در آن وجود دارند. هر ساقه سیر می تواند بین ۵ تا ۱۲ حبه سیر محصول بدهد.

سیر یکی از مفید ترین گیاهان روی زمین است به صورتی که برای درمان و جلوگیری از خیلی بیمارها مفید است. سیر سرشار از ویتامین های C ، B1 ، B2 و B3 می باشد. ضمن اینکه مواد مفیدی مانند کلسیم ، آهن ، پتاسیم و منیزیم هم درون خود جای داده است.

خواص سیر

پاکسازی صورت از آکنه

یکی از خواص سیر این است که می تواند برای درمان جوش و آکنه بسیار مفید عمل کند. سیر می تواند به عنوان یک درمانگر طبیعی و موثر برای از بین بردن جای آکنه و جوش عمل کند. آنتی اکسیدان های موجود در سیر ضد باکتری هستند.

و همین خاصیت باعث می شود که برای درمان آکنه و جوش های روی پوست تاثیر خوبی داشته باشد. برای این منظور باید سیر را از وسط نصف کنید و به صورت موضعی روی محل جوش و آکنه بمالید. در کنار راه های دیگر حتما این راه حل طبیعی را هم امتحان کنید.

خواص سیر,عوارض سیر,مضرات سیر,زیان های سیر,فواید سیر,سیر

تصفیه خون

از سالیان دور از سیر برای تصفیه کردن خون استفاده می کرده اند. تحقیقات نشان داده است که مصرف سیر باعث پاک شدن مجاری تنفسی و خون می شود که این عمل به بهبود و کاهش تنگی نفس کمک شایانی می کند.

خواص سیر,عوارض سیر,مضرات سیر,زیان های سیر,فواید سیر,سیر

زیبایی با مصرف سیر

مصرف متداوم و متعادل سیر باعث می شود پوست بدن انسان بسیار خوشرنگ شود و گونه ها به اصطلاح قدیمی ها گل بیندازد و سرخ شوند. همچنین باعث پاک شدن روده ها از عفونت ( به خصوص در اطفال ) می شود.

با این خصوصیات سیر می تواند یک ماده پیشگیری کننده از بسیاری از بیماری ها خطرناک مانند تیفوئید و دیفتری باشد. از دیگر خواص سیر اینست که سیر می تواند مانند یک مسکن قوی در بیماری هایی همچون سیاه سرفه و خروسک عمل کند.

خواص سیر,عوارض سیر,مضرات سیر,زیان های سیر,فواید سیر,سیر

درمان دندان درد

سیر می تواند مانند فلفل سیاه به تسکین درد دندان کمک کند. برای این منظور مقداری سیر را به صورت خام له کنید و روی لثه و دندانی که درد می کند ماساژ دهید. بعد از اینکه چند بار اینکار را تکرار کنید درد دندان شما ساکت خواهد شد.

خواص سیر,عوارض سیر,مضرات سیر,زیان های سیر,فواید سیر,سیر

از بین بردن زگیل

یکی از فواید بی شمار سیر اینست که زگیل های طبیعی را براحتی از بین می برد. برای از بین بردن زگیل سیر را کاملا له کنید و روی محلی که زگیل است قرار دهید ، سپس روی سیر را با باند ببندید. حدودا یک هفته زمان می برد تا سیر زگیل را بترکاند و از بین ببرد.

خواص پیازچه,عوارض پیازچه,مضرات پیازچه,زیان های پیازچه,فواید پیازچه,پیازچه

زیان های سیر

زیاده روی در مصرف

زیاده روی در مصرف سیر همانند بسیاری از مواد غذایی مضرر و زیان آور است و منجر به مشکلاتی در بدن می شود. از مضرات سیر در مصرف بیش از حد می توان به مشکلاتی همچون سرگیجه ، ایجاد حساسیت ، خونریزی در بدن و کاهش فشار خون اشاره کرد.

خواص پیاز,عوارض پیاز,مضرات پیاز,زیان های پیاز,فواید پیاز,پیاز

مصرف سیر در زنان باردار

زنان باردار باید برای مصرف موادی که نیاز به مشورت دارد حتما با پزشک متخصص تماس بگیرند. البته از این رو که مصرف سیر در زنان باردار می تواند طعم شیر مادر را تغییر دهد و باعث شود کودک شیر نخورد توصیه شده است مادر باردار در مصرف سیر زیاده روی نکنند.

خواص سیر,عوارض سیر,مضرات سیر,زیان های سیر,فواید سیر,سیر


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین