طرز تهیه ترشی قارچ

ترشی قارچ, torshi gharch , طرز تهیه ترشی قارچ,دستور ترشی قارچ , jvad rhv]

طرز تهیه ترشی قارچ

ترشی قارچ یکی از ترشی های خوشمزه و متفاوت است که می توانید برای استفاده در فصول سرد سال مانند دیگر ترشی ها تهیه نمایید. این ترشی خوش طعم از قارچ و سبزیجات معطر تهیه می شود. با مواد لازم ذکر شده در این دستور می توانید مقداری ترشی قارچ به صورت آزمایشی تهیه کنید. با دستور و طرز تهیه ترشی قارچ در ادامه با همدوره همراه باشید.

مواد لازم طرز تهیه ترشی قارچ
قارچ۱ کیلوگرم
سرکه سفید۱ لیوان
آب۳ لیتر
سیر۱۰ حبه
نعناع۲ قاشق غذاخوری
فلفل سبز۴ عدد
ترخونبه میزان لازم
نمک۸ قاشق غذاخوری

دستور طرز تهیه

ابتدا قارچ ها را به خوبی تمیز می کنیم. آب را به همراه سرکه سفید و نمک داخل یک قابلمه می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم. صبر می کنیم که مخلوط آب و سرکه سفید به جوش بیاید و نمک داخل آن حل شود. بعد از جوش آمدن آب ، قابلمه را از روی حرارت بر می داریم.

 

اجازه می دهیم مخلوط آب و سرکه کاملا سرد شود. یک ظرف مناسب برای انداختن ترشی انتخاب می کنیم. مقداری قارچ داخل ظرف می ریزیم سپس مقداری سیر ، ترخون ، نعناع و فلفل سبز تند روی قارچ ها می ریزیم و این کار را ادامه می دهیم تا تمام مواد را داخل ظرف بریزیم.

 

پس از اینکه تمام مواد ترشی را داخل ظرف ریختیم مخلوط سرکه و آب را که در ابتدا جوشاندیم روی مواد می ریزیم. در پایان درب ظرف را به خوبی می بندیم و آن را را در جایی خنک می گذاریم تا ترشی آماده شود. حدود ۲ هفته زمان نیاز است تا ترشی آماده شود.

 

نکات تهیه ترشی قارچ

انتخاب قارچ مناسب

نکته بسیار مهم در تهیه ترشی قارچ این است که به دلیل اینکه این ترشی با قارچ کامل یا به اصطلاح عامیانه قارچ درسته تهیه می شود باید از قارچ های ریز برای تهیه آن استفاده شود. مثلا می توانید از قارچ های دکمه ای برای تهیه این ترشی استفاده نمایید.

 

برای سهولت در اسفاده و جایگیری قارچ ها در ظرف ، باید انتهای قارچ ها را برش دهید و تا حد امکان از آن استفاده ننمایید. این کار باعث می شود مقدار بیشتری ترشی در ظرف قرار بگیرد و البته بسیار منطقی تر است.

همچنین ببینید : ترشی لیتهترشی لبوترشی گل کلم

❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین