بیوگرافی ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی,بیوگرافی ترانه علیدوستی,زندگی نامه ترانه علیدوستی

معرفی کوتاه ترانه علیدوستی
نام اصلیترانه
نام خانوادگیعلیدوستی
تاریخ تولد۱۳۶۲/۱۰/۲۲
محل تولدتهران
تحصیلاتدیپلم کامپیوتر

Taraneh Alidoosti,ترانه علیدوستی و دخترش,حنا دختر ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی و دخترش حنا

بیوگرافی و زندگینامه

ترانه علیدوستی متولد بیست و دوم دی ماه ۱۳۶۲ در شهر تهران است. در نوجوانی دو سال در هنرستان موسیقی تحصیل کرده است. در دوره دبیرستان در رشته علوم تجربی مشغول تحصیل بوده است که بخاطر علاقه به بازیگری در کلاس های بازیگری امین تارخ ثبت نام می کند.

نکته جالب در بیوگرافی ترانه علیدوستی اینست که خیلی زود در سال ۱۳۷۹ برای بازی در فیلم من ترانه ۱۵ سال دارم انتخاب می شود  و بعد از پایان این فیلم مجددا به دبیرستان می رود و در رشته کامپیوتر دیپلم می گیرد. مادرش ( نادره حکیم الهی ) و پدرش ( حمید علیدوستی ) است.

شغل مادرش مجمسه سازی و پدرش از فوتبالیست ها و مربیان مشهور و شناخته شده فوتبال کشورمان است. در تابستان سال ۱۳۹۰ با علی منصور ازدواج کرد و حاصل این ازدواج دخترش حنا منصور است که در سال ۱۳۹۲ به دنیا آمد.

در سال ۱۳۸۳ در روز چهارشنبه سوری برادرش را از دست داد. این اتفاق ناگوار دقیقا در روزهایی افتاد که تارنه علیدوستی در حال بازی در فیلم چهارشنبه سوری بود ، این فیلم باعث شد او بتواند تحسین منتقدین را در یک نقش متفاوت به دست آورد.

jvhki ugdn,sjd,ترانه علیدوستی و شوهرش,ترانه علیدوستی و علی منصور

ترانه علیدوستی و همسرش علی منصور

شایعه در مورد همسرش

بسیاری در شبکه های اجتماعی شایعه کردند که همسر ترانه علیدوستی یک تاجر ثروتمند ونیزی است که در شهر لندن زندگی می کند. ترانه علیدوستی به این شایعه واکنش نشان داد  و گفت : برداشته اند تیتر زده اند ترانه علیدوستی با یک تاجر انگلیسی ازدواج کرده است.

و در حال حاضر هم در لندن زندگی می کند. دوستان خانوادگی مان سر به سر همسرم می گذارند و به شوخی به او می گویند تاجر ونیزی ! من و همسرم همسن هستیم و او تا مدتی قبل دانشجو بوده و تازه درسش را تمام کرده است.

ترانه علیدوستی,ترانه علیدوستی و پدرش,ترانه علیدوستی و حمید علیدوستی

ترانه علیدوستی در کنار پدرش و شهاب حسینی

بیماری کلاستروفوبیا

ترانه علیدوستی یک بیمار خاص دارد که باعث ترس از محیط های بسته می شود. این بیماری کلاستروفوبیا نام دارد. او به دلیل این بیماری نمی تواند از اتوبوس ، مترو و یا حتی دراز برخی آسانسورهای کوچک و بدون آینه استفاده کند.

بیماری کلاستروفوبیا ترس شدید و بیمارگونه از احساس نداشتن راه فرار و گیر افتادن که معمولا در محیط های کوچک و بسته و در شرایطی مانند گیر افتادن بین جمعیت زیاد و فشرده است. بیماران مبتلا به این بیماری تونل ، مترو ، اتوبوس و … هراس دارند.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین