بیوگرافی کتایون ریاحی

کتایون ریاحی,بیوگرافی کتایون ریاحی,زندگینامه کتایون ریاحی

معرفی کوتاه کتایون ریاحی
نام اصلیکتایون
نام خانوادگیریاحی
تاریخ تولد۱۳۴۰/۱۰/۱۰
محل تولدتهران
تحصیلاتکارشناسی ادبیات

Katayoon Riahi,کتایون ریاحی و همسرش,فرشید رحیمیان شوهر کتایون ریاحی مسعود بهنود

کتایون ریاحی به همراه همسرش

بیوگرافی و زندگینامه

کتایون ریاحی متولد دهم دی ماه ۱۳۴۰ در شهر تهران است. تحصیلاتش را در رشته های ادبیات و انسان شناسی به پایان رسانده است. برادرش علیرضا ریاحی نیز بازیگر می باشد. پدر ( اردشیر ریاحی ) و مادرش ( گیتی ریاحی )  اهل تهران هستند.

شغل پدرش مدرس زبان و ادبیات انگلیسی و شغل مادرش طراحی لباس بوده است. یکی از نکات جالب در بیوگرافی کتایون ریاحی این است که همسرش یکی از سهام داران اصلی شرکت اویل ورد در کشور آمریکاست.

کتایون ریاحی از ۱۶ سالگی فعالیت های انسان دوستانه خود را از انجمن حمایت از معلولین آغاز کرده است. وی در ابتدا با کار نویسندگی کودک وارد عرصه هنر شد و چند کار سینمایی بازی کرد. با بازی در سریال پدر سالار به شهرت رسید.

سپس بعد از ان در سریال های روزهای زندگی و پس از باران جایگاه خود را در سینما و تلویزیون تثبیت کرد. او در سال ۱۳۸۸ بعد از بازی در نقش ذلیخا طی یادداشتی اعلام کرد از بازیگر کناره گیری است و ممکن است دیگر هیچ وقت به عرصه بازیگری بازنگردد.

طبق شایعات دو بار ازدواج کرده است که حاصل ازدواج اولش یک پسر است. نام پسرش پوریا رحیمیان است که موسیقیدان است و در زمینه موسیقی تحصیلات آکادمیک دارد و اولین آلبوم موسیقی خود را که بی کلام است به نفع خیریه مادرش ساخته است.

;jhd,k vdhpd,کتایون ریاحی و پسرش,پوریا رحیمیان فرزند کتایون ریاحی

کتایون ریاحی و پسرش پوریا رحیمیان

مشکلات کنسرت خواننده مشهور

پس از انتشار تصویری از کنسرت خواننده لسانجلسی که شباهت زیادی به کتایون ریاحی داشت جنجال های زیادی برای این بازیگر پیش آمد که زمان مشخص کرد تمام مشکلات به خاطر شباهت همسر خواننده مذکور به کتایون ریاحی بوده است.

برخی افراد سرشناس مانند مرحوم فرج الله سلحشور که کارگردانی فیلم یوسف پیامبر را نیز عهده دار بود اظهار نظرهایی در این مورد کردند. با مشخص شدن اینکه شخص مذکور کتایون ریاحی نبوده است این ماجرا خاتمه یافت.

کتایون ریاحی به این شایعه واکنش نشان داد و حضورش را کنسرت خواننده لسانجلسی تکذیب کرد. وی گفت : شایعات و عکس های منتسب به من در فضای مجازی صحت ندارند. متاسفم که در جامعه مترقی مثل ایران بعضی از مردم با بر خبری درصدد تخریب چهره های شناخته شده هستند.

کتایون ریاحی قبل از عمل بینی , عمل های زیبایی کتایون ریاحی , کتایون ریاحی در فیلم پاییزان

کتایون ریاحی قبل از عمل بینی

فیلم سینمایی پاییزان

کتایون ریاحی در فیلم پاییزان با بازیگرانی همچون امین تارخ و داریوش ارجمند همبازی بوده است. این فیلم درباره مردی است که قصد سفر به خارج از کشور دارد و می خواهد همسر و فرزندش را ترک کند. در میانه ماجرا مشکلاتی برای این زوج رقم می خورد که باعث می شود روانه روستای پاییزان شوند.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین