طرز تهیه کیک وانیلی

طرز تهیه کیک وانیلی,طرز تهیه کیک,کیک وانیلی,;d; ,hkdgd,vanilla cake

طرز تهیه کیک وانیلی

تهیه کیک در منزل اگر با حوصله انجام شود، هم می تواند با کیفیت تر از کیک های بیرون باشد و هم به صرفه تر خواهد بود. از انواع کیکی که در منزل آن هم بدون زحمت زیاد می توان آن را درست کرد، کیک وانیلی است. پس اگر مایل هستید که یک کیک خوشمزه تهیه کنید که حداقل برای ۱۰ نفر کفایت کند، مواد لازم در جدول زیر را تهیه کنید و سپس به سراغ آموزش طرز تهیه کیک وانیلی در همدوره بروید. این کیک را می توانید در وعده های مختلف به همراه چای یا قهوه نوش جان کنید.

مواد لازم طرز تهیه کیک وانیلی
کره ( روغن جامد )۲۳۰ گرم
شکر۲ پیمانه
تخم مرغ۴ عدد
آرد۳ پیمانه
شیر۱ پیمانه
وانیل۱ قاشق چای‌خوری
بکینگ پودر۴ قاشق چای‌خوری
نمکنصف قاشق چای‌خوری

دستور و روش تهیه

در مرحله اول از تهیه کیک وانیلی، به سراغ آماده سازی فر بروید. پس فر را در دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. هر چند می توانید این کار را بعد از آماده کردن مواد کیک هم انجام دهید. تصمیم با خودتان است.

 

در ظرف مناسبی آرد، نمک و بیکینگ پودر را ترکیب کرده و سعی کنید یک الی دو بار نیز آنها را الک نمایید. بعد از انجام این کار ظرف را در گوشه ای استراحت دهید.

 

حال کاسه‌ متوسطی برداشته و شکر را به همراه کره داخل کاسه بریزید. سپس با استفاده از یک همزن مناسب با سرعت تمام و دور تند به مدت ۹ الی ۱۰ دقیقه آنها را بهم بزنید.

 

بعد از اینکه به خوبی این دو مواد را با همزن بهم زدید، باید به رنگ کرم و البته کشدار تغییر پیدا کند. حال به سراغ تخم مرغ‌ها رفته و یکی یکی آن را به مایه‌ی کیک بیفزائید.

 

سپس مجدداً با همزن برقی بهم بزنید تا همه مواد با هم به خوبی ترکیب شوند. نوبت اضافه کردن آرد است. با استفاده از یک قاشق، کم کم آرد را به مایه کیک اضافه کنید و بهم بزنید و سعی کنید این کار را در یک جهت انجام دهید تا کیک شما حسابی پف کند و اسفنجی شود.

 

سپس شیر را افزوده و همین کار را ادامه دهید. ( کمی آرد و کمی شیر ) بهم بزنید تا کاملاً مخلوط شوند. در آخر نیز وانیل را اضافه نمایید.

 

اکنون باید قالب کیک را آماده کنید. قالب کیک را برداشته و آن را چرب نمایید. می توانید از کاغذ روغنی هم استفاده کنید؛ کاغذ را روی قالب کیک قرار دهید.

 

داخل قالب نیز، مایه کیک را ریخته و سپس با پشت قاشق روی مایه را صاف نمایید. سپس قالب را داخل فر که از قبل آماده کرده اید بگذارید. مدت زمان آن می تواند از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه متغیر باشد.

 

صبر کنید تا پخت کیک به پایان برسد. بعد از آماده شدن کیک آن را از فر خارج نمایید. سپس باید از قالب نیز کیک را جدا کنید و در ظرف سرو قرار دهید. در آخر می توانید کیک را با روش هایی که مدنظرتان هست تزئین کرده و سرو کنید. می توانید از کمی خاک قند برای زیباتر کردن این کیک سالم و خوشمزه استاده نمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین