خواص خیار

خواص خیار,cucumber benefit,o,hw odhv,cucumber properties

خواص خیار

از میوه هایی که فواید زیادی برای بدن دارد می توان به خیار اشاره کرد. با توجه به اینکه خیار آب فراوانی دارد، برای پوست، و البته هیدراته نگه داشتن بدن بسیار موثر است. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص خواص خیار ، این میوه همیشه در دسترس صحبت کنیم.

 

زنده کردن پوست با خیار

جلا دادن به پوست یکی از کارایی های خیار است. برای این منظور می توانید خیار را پوره کرده و سپس ۱ قاشق غذا خوری ماست، ۱ قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا و ۱ قاشق چای خوری عسل و در انتها زیر نصف قاشق چای خوری آبلیمو به آن اضافه کنید و به خوبی مخلوط کرده و این ماسک را بر روی پوست گذاشته و بعد از گذشت ۱۵ دقیقه ماسک را برداشته و پوست را با آب ولرم شستشو دهید.

از بین بردن پف چشم

افرادی که از این مشکل رنج می برند می توانند ۱ خیار را ورقه ورقه ای خرد کنند و هر ورقه را روی یک چشم خود قرار دهند. اجازه دهید که این ورقه ها تا وقتی که خسته نشده اید روی چشم هایتان باقی بماند.

رفع آفتاب سوختگی با خیار

اگر پوست تان آفتاب سوخته شده است، می توانید خیار را پوره و یا حتی به صورت ورقه ای بر روی ناحیه آفتاب سوخته قرار دهید. این راه یکی از راه های کاملاً طبیعی برای درمان آفتاب سوختگی است.

بهبود لک پوست با خیار

افرادی که از این مشکل رنج می برند، جو دو سر را با پالپ یا آب خیار مخلوط کرده و به مدت ۳۰ دقیقه آن را در گوشه ای به حال خود قرار دهند. بعد از این مدت آن را روی پوست گذاشته و اجازه دهید تا ۲۰ دقیقه روی پوست بماند. بعد از آن صورت تان را با آب ولرم شستشو دهید.

درمان ریزش مو با خیار

اگر از ریزش مو رنج می برید، می توانید از آب خیار استفاده کنید. به مدت ۱ ساعت آب خیار را به پوست و موی خود بزنید. بعد از ۱ ساعت موهای خود را با شامپو بشوئید.

کم شدن یبوست با خیار

اگر دچار یبوست شده اید، روزانه خیار مصرف کنید. این میوه یک مسهل بسیار عالی به حساب می آید.

کمک به کم شدن وزن

با توجه به اینکه دانه های خیار کالری کمی دارن، همینطور از ویتامین ها و فیبر خوب برخوردار هستند، با مصرف آن می توانید امیدوار با کاهش وزن باشید.

مضرات خیار

افرادی که از اسهال رنج می برند، از این میوه استفاده نکنند چرا که شدت بیرون روی را افزایش می دهد. همچنین کودکان کم سن و سال نیز باید کمتر خیار بخورند. خوردن خیار با پوست سبب باد معده خواهد شد. افرادی که معده ضعیفی دارند و همچنین کسایی که از سوءهاضمه رنج می برند، خیار را با عسل و با مویز بخورند.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین