طرز تهیه شربت تخم شربتی

شربت تخم شربتی , طرز تهیه شربت تخم شربتی , دستور شربت تخم شربتی

شربت تخم شربتی یکی از شربت های مفید ایرانی است که علاوه بر رفع تشنگی فواید بسیاری برای بدن دارد. این شربت پس از مصرف باعث می شود که فرد مصرف کننده به مدت طولانی تشنه نشود و به همین جهت برای ماه رمضان بسیار مناسب است. با مواد لازم ذکر شده در این دستور می توانید برای ۴ نفر شربت تخم شربتی تهیه نمایید. با دستور طرز تهیه شربت تخم شربتی در ادامه با همدوره همراه باشید.

مواد لازم شربت تخم شربتی
آب خنک۴ لیوان
تخم شربتی۴ قاشق غذاخوری
لیمو ترش۱ عدد
زعفران دم کردهبه اندازه کافی
شکربه اندازه کافی

دستور طرز تهیه

ابتدا برای لعاب دار شدن و تمیز کردن تخم شربتی ، آنرا به مدت ۱۰ دقیقه درون یک کاسه آب می ریزیم. پس از اینکه ۱۰ دقیقه گذشت به آرامی تخم شربتی را از داخل آب بر می داریم. این مرحله را باید با دقت انجام دهیم تا شن های ریز وارد شربت نشوند.

بهتر است چند بار این مرحله را تکرار کنیم تا تخم شربتی کاملا تمیز شود. پس از اینکه تخم شربتی ها تمیز شدند آنها را داخل یک پارچ بزرگ می ریزیم ، سپس ۴ لیوان آب خنک اضافه می کنیم. در ادامه آب لیمو ترش را می گیریم و به شربت اضافه می کنیم. در مرحله آخر هم شکر را اضافه می کنیم.

اضافه کردن زعفران به این شربت به صورت دلخواه است ، در صورت تمایل مقداری زعفران دم کرده هم به شربت اضافه می کنیم و مواد شربت را خوب مخلوط می کنیم تا شکر به صورت کامل در آب حل شود سپس به صورت خنک نوش جان می کنیم.

همچنین ببینید : شربت پرتقالشربت به لیموشربت سکنجبینخواص تخم شربتی


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین