طرز تهیه پیتزا پپرونی

پیتزا پپرونی,طرز تهیه پیتزا پپرونی,دستور پخت پیتزا پپرونی

پیتزا پپرونی یکی از پیتزاهای معروف ایتالیایی است که به خاطر طعم خوبش در کشورمان طرفداران بسیاری پیدا کرده است. همانطور که از نام این پیتزا مشخص است ماده اصلی آن یک نوع سوسیس به نام پپرونی است که با فلفل ها متنوع و بسیار زیاد تهیه می شود و رنگ قرمز تندی دارد. با مواد لازم ذکر شده در این دستور آشپزی می توانید برای ۲ نفر پیتزا پپرونی تهیه نمایید. با دستور پخت و طرز تهیه پیتزا پپرونی در ادامه با همدوره همراه باشید.

مواد لازم پیتزا پپرونی
سوسیس پپرونی۲۵۰ گرم
پنیر پیتزا۱۵۰ گرم
گوجه فرنگی۱ عدد
سس کچاپ۲ قاشق غذاخوری
فلفل دلمه ای قرمز۱ عدد
آویشنبه میزان لازم

دستور پخت و طرز تهیه

ابتدا فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا زمان آماده شدن پیتزا برای گرم شدن فر معطل نشویم. خمیر پیتزا را در قالب پیتزا قرار می دهیم و سعی می کنیم تمام سطح خمیر پیتزا به صورت یکسان باشد تا بعد از پخت پیتزای زیباتری داشته باشیم.

ابتدا سس کچاپ را روی سطح خمیر پیتزا می ریزیم و با سس سطح خمیر پیتزا را می پوشانیم. در مرحله بعد کمی پنیر پیتزا روی سس می ریزیم و بعد از آن سوسیس پپرونی را به صورتی حلقه ای خرد می کنیم و روی پیتزا می چینیم.

نکته مهم در این مرحله این است که فقط از قسمت های گوشت دار گوجه فرنگی باید در پیتزا استفاده شود زیرا قسمت آبدار گوجه فرنگی باعث می شود خمیر پیتزا خیس شود. گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای را هم خرد می کنیم و روی سطح پیتزا می ریزیم.

مقداری آویشن هم روی سطح پیتزا می پاشیم و مجددا با پنیر پیتزا سطح پیتزا را کاملا می پوشانیم. حالا پیتزا را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه درون فر قرار می دهیم تا پف کند و رنگ پنیر تقریبا طلایی شود سپس پیتزا را خارج کرده ، برش می زنیم و با سس کچاپ سرو می کنیم.

پیتزا مخلوط خانگی,طرز تهیه پیتزا مخلوط بدون گوشت,دستور پخت پیتزا مخلوط بدون فر


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین