طرز تهیه نون خامه ای

طرز تهیه نون خامه ای,طرز تهیه نان خامه ای,نان خامه ای,نون خامه ای,k,k ohli hd

طرز تهیه نون خامه ای

نون خامه ای یکی از شیرینی های دوست داشتنی، خوش خوراک و پر طرفدار است که می توان آن را در خانه هم تهیه کرد. اگر چه کمی زمان درست کردن آن زیاد می شود اما با توجه به کم هزینه تر بودن آن نسبت به خرید از بازار، واقعا ارزشش را داشته باشد. اگر تا به حال در منزل نون خامه ای تهیه نکرده اید، این مطلب از همدوره را تا انتها ما را همراهی کنید تا با طرز تهیه نون خامه ای آشنا شوید.

 

مواد لازم طرز تهیه نون خامه ای
آرد۱ پیمانه
کره۱/۳ پیمانه
آب۱ پیمانه
تخم مرغ۴ عدد
وانیلمقداری
نمکبه میزان لازم
شکر۲ قاشق (در صورت تمایل)

 

۱) در ابتدا آرد را سه بار الک کنید. سپس فر را بر روی درجه ۲۰۰ سانتی گراد گرم کنید. سینی فر را با استفاده از کره چرب کنید. قابلمه ای آماده کنید و در آن موارد: آب، کره و نمک بریزید و اگر دوست دارید کمی هم شکر اضافه کنید. این کار برای فیلینگ شیرین است و اگر فیلینگتان شور است شکر اضافه نکنید.

 

۲) حالا قابلمه ای را روی شعله قرار دهید. زمانی که کره آب شد، اقدام به اضافه کردن همه آرد کنید سپس با استفاده از قاشق بهم بزنید تا گلوله گلوله نشوند. هر زمان که خمیر جمع شد، آماده شده است. دقت کنید که اجازه ندهید خمیر خشک شود. همین که حس کردید نرم و لطیف و جمع شده است از روی شعله بردارید.

 

۳) کاسه ای آماده کرده و خمیر را درون آن پهن کنید. می خواهیم داغ بودن خمیر از بین برود. البته گرمای خودش را باید حفظ کند. حالا به سراغ تخم مرغ ها رفته و آنها را اضافه کنید. به خوبی با خمیر مخلوط کنید. وقتی که به خوبی به خورد خمیر رفت تخم مرغ بعدی را بیفزائید. دقت کنید که این نکته اهمیت دارد، پس هر زمان که یک تخم مرغ کاملا به خورد خمیر رفت بعدی را اضافه نمایید.

 

۴) به همراه تخم مرغ آخر، وانیل را هم به خمیر اضافه کنید. سپس با همزن برقی یا همزن دستی ترکیب را کاملاً مخلوط کنید تا به غلظت برسد. معمولاً با ۴ تا تخم مرغ متوسط به غلظت کافی می رسد.

 

۵) اکنون درون قیفی بزرگ، ماسوره قرار داده و کل خمیر را در آن میریزیم. سینی آماده کرده و با فاصله و به اندازه یک گردالی خمیر میزنیم. وقتی همه خمیرها را به صورت شکوفه ای و با فاصله مناسب وارد سینی کردیم به اندازه سه ربع زمان نیاز است تا درون فر بپزند، پف کنند و طلایی شوند.

 

۶) بعد از طلایی شدن از فر بیرون آورده و اجازه دهید تا خنک شوند. در آخر نیز از وسط یا زیر نون خامه ای را سوراخ کرده و با فیلینگ مورد نظرتان آن را پر نمایید و از سس شکلات و مغز گردو و پسته آسیاب شده برای تزئین روی نون خامه ای ها استفاده نمایید. نهایتاً می توانید نون خامه ای آماده را سرو کنید.

 

طرز تهیه نون خامه ای خانگی خوشمزه به روش قنادی و شیرینی فروشی در فر
rated 5 of 3 votes

تمام حقوق این وبسایت متعلق به همدوره می باشد.