۱۲ ایده برای برگذاری مراسم عقد و عروسی سالن عقد فضای باز

اکنون شما اینجایید چون میخواهید شب عروسی‌تان را بصورت ویژه و خاص برگزار نمایید و با برنامه ریزی و راهکارهای مناسب شبی خاص و ایده آل رقم بزنید.

حتما نباید ساقدش های عروس و داماد ست باشند.

سال های سال است که خانواده ها و عروس و دامادها فکر می‌کنند که رنگ‌های ست یا طراحی‌های ست لباس برای ساقدوش‌های عروس و داماد نیازی ضروری و جزو لزومات اصلی جشن است؛ در صورتی که این قانون نانوشته را لزومی برای اجرای دقیق آن نیست.

مهم‌ترین نکته برای ساقدوش‌های جشن عقد و عروسی که زیبایی کار آن ها را تا حد بسیاری می‌تواند که افزایش بدهد، طراح لباس آن ها و هماهنگی آن ها برای اجرای مراسم است.

در واقع خیلی از ساقدوش‌های عروس و دامادها دیده شده که آداب و رسومات وظیفه‌ای را که به عنوان یکی از افراد نزدیک چه به عروس و یا چه به داماد به آن ها محول شده را به خوبی نمی‌دانند و گاها اشتباهاتی را در این زمینه انجام می‌دهند.

عقد باغ تالار

انجام صحیح اصول و قواعد ساقدوشی را می‌توان گفت از مهمترین بخش‌های اجرای مراسم است که در مقایسه با طراحی لباس و رنگ لباس آن ها در اولویت و از اهمیت بیشتری نزد همه میهمانان برخوردار است که متاسفانه به دلیل آگاهی کمتر میهمانان و به ویژه عروس و دامادهای ایرانی به این امر مهم توجه چندانی نمی‌شود.

در مرحله بعد از انجام درست اصول و قوانین اجرای مراسم توسط ساقدوش طراحی ظاهری لباس‌ها و اکسسوری های آن ها است که در اولویت بعدی قرار می‌گیرد و ناگفته نماند که این امر هم مهم و حائز اهمیت زیادی است.

برای اینکه بتوان ساقدوش‌های خوبی را برای برگزاری جشن و مراسم عروسی و عقد داشت و زیبایی کار آن ها بیشتر از پیش قابل تحسین باشد باید دانست که لزوما نیازی نیست که رنگ لباس آن ها حتما حتما ست و یک دست باشد.

بلکه می‌توان با استفاده از طراحی لباس‌های زیبا و همچنین تدارک اکسسوری‌های خوب برای آن ها به این موضوع مهم دست یافت و آن را به خوبی رعایت کرد.

برای برگذاری جشن عقد و عروسی متفاوت،به لباس ساقدش های عروس و داماد اهمیت دهید. و اینکه حتما نباید لباس آنها باهم یک شکل و یک دست باشد. مدل های مختلف با رنگ های متفاوت برای ساقدش ها عروس هرچند عجیب، به شما در برگذاری مراسم جشنتان کمک میکند. شما می توانید به ساقدش ها اجازه دهید لباس مجلسی را خودشان انتخاب کند. اصلا نگران این قضیه نباشید.

دکوراسیون شلوغ جلوه ی خوبی ندارد.

برای این که مراسم و جشن عروسی و عقد شما یک جشن عروسی با شکوه و بی‌بدیل باشد نیازی به طراحی دکوراسیون‌های شلوغ و در هم نیست.

متاسفانه خیلی از زوج‌های جوان با این طرز فکر که با استفاده از انواع اکسسوری‌ها و تدارک وسایل دکوراسیون جشن و مراسم عروسی باشکوه‌تر و تجملاتی‌تر به نظر می‌رسد دست به طراحی‌های سلیقه‌ای می‌زنند که نه تنها به زیبایی ظاهری و جلوه‌های بصری جشن افزوده نمی‌شود بلکه حتی از راحتی میهمانان و رضایت آن ها از مراسم عروسی و عقد شما کاسته خواهد شد.

امروزه در بسیاری از کشورهای به روز جهان دیده می‌شود که بیشتر عروسی‌ها صرف نظر از عروسی‌های خاص و بسیار تجملاتی و سلطنتی، اکثر طراحی‌های دکوراسیون برای این نوع عروسی‌ها بسیار ساده و به دور از تجملات صحیح و اصولی است و خیلی ظاهری شیک و بخصوصی را به خود اختصاص می‌دهند. خیلی از ما ها به این حرف رسیده‌ایم، هرچقدر دکوراسیون باغ تالار یا سالن عقد مورد نظر و انتخابی برای برگزرای مراسم و جشن عروسی و عقد ساده تر باشد و به دیزاین و سبک طراحی کلاسیک و مدرن نزدیک تر باشد، شیک تر و از زیبایی‌های بیشتری برخوردار خواهد بود. پس بهتر است برای دیزاین تالار عروسی و یا باغ تالار از گل آرایی یا شمع آرایی‌های خیلی شلوغ و رنگارنگ استفاده نکنید.زیرا از طرفی هم زیبایی‌های بصری جشن شما کاسته خواهد شد هم اینکه میهمانان حاضر در جشن عقد و عروسی شما از رضایت کمتری برخوردار خواهند بود. سعی کنید از گل های طبیعی با رنگ های زیبا انتخاب کنید تا دیزاین تالار عروسی شما یک محیط متفاوت و زیبا باشد.

رنگ وسایل پذیرایی در مراسم عروسی هماهنگی داشته باشد.

یکی از بهترین راهکارها برای برگزاری مراسم عقد و عروسی شیک و امروزی استفاده ازسرویس پذیرایی و دیگر وسایل شیک با رنگ خاص است. در گذشته خیلی به زیبایی‌ها و جلوه‌های ظاهری یک جشن و مراسم عقد و عروسی خیلی بها داده نمی‌شد.

اما امروزه می‌توان گفت که یکی از مهم ترین نکات در برگزاری یک جشن عروسی و سالن عقد  و همچنین در هر طبقه اجتماعی اهمیت موضوع زیبایی‌های ظاهری یک جشن است.

به همین دلیل بدین منظور بسیاری از طراحان دکوراسیون هستند که می‌توانند در انتخاب تم و رنگ‌های وسایل دکوراسیون و همچنین اکسسوری‌ها به شما همسرتان کمک شایانی کنند. البته می‌توان بدون در نظر گرفتن این نوع طراحان و استایلیست‌ها برای طراحی دکوراسیون و وسایل پذیرایی از میهمانان برنامه‌ریزی‌های خوب و زیبایی تدارک دید.

با گذشت زمان و اهمیت بیشتر این موضوع در بین توده همه‌ی جوامع امروزی، خیلی از باغ تالار ها و تالار ها برای برگزاری جشن عروسی و عقد دکوراسیون‌ها و به ویژه وسایل پذیرایی از میهمانان امکانات قابل توجه و خوبی را تدارک دیده‌اند و زوج‌های جوان و همه عروس و دامادها می‌توانند بدون پرداخت بیشتری برای هزینه‌ها از این امکانات ویژه و خوب بهره مند شوند.

پذیرایی شیک و مدرن در باغ تالار یا فضای باز

یکی دیگر از موضوعاتی که برای برگزاری مراسم و جشن عقد و عروسی حائز اهمیت بسیار زیادی است و عروس و دامادها باید به آن توجه خاص و ویژه‌ای داشته باشند نحوه‌ی پذیرایی پرسنل و کادر مخصوص پذیرایی از میهمانان سالن عقد یا باغ تالار انتخابی و مورد نظر آن ها است.

به همین منظور باید از پیش از برگزاری مراسم عقد و عروسی عروس و داماد به اتفاق در برنامه‌ریزی های خود داشته باشند که از پیش از شروع جشن با پرسنل و کادر مخصوص پذیرایی از میهمانان حاضر در جشن به خوبی صحبت و معارفه داشته باشند.

زیرا این کار باعث شناخت بیشتر پرسنل و سطح خدمت رسانی و توانایی آن ها برای عروس و داماد شده و همچنین می‌توانند نظم بیشتری را به آن ها سفارش کرده و در موضوع پذیرایی از میهمانان در جشن کیفیت خدمت رسانی و سرعت را گوشزد کنند.

پذیرایی از میهمانان حاضر در هر جشنی یکی از ارکان اساسی و مهمی است که برگزارکننده‌های آن به ویژه عروس و دامادها برای برگزاری مراسم وجشن عقد و عروسی باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند. زیرا یکی از مهمترین نکاتی که می‌تواند یک مراسم عروسی و جشن عقد را متمایز و به یادماندنی کند رضایت هر چه بیشتر میهمانان حاضر در جشن است.

مهم نیست که تعداد میهمانان جشن شما چقدر است و چه تعداد نفراتی از کم تا زیاد در مراسم و جشن عقد و عروسی شما حاضرند، مهمترین موضوع رضایت آن ها از برگزاری جشن عروسی شما و همسرتان است.

هر چه پذیرایی پرسنل و کادر مخصوص پذیرایی از میهمانان جشن یا مراسم عقد و عروسی شما بهتر و منظم‌تر کار خود را به نحو احسن انجام بدهند، می‌توان گفت یک قدم به جشنی ماندگار و به یادماندنی‌تر نزدیک می‌شوید.

در بخش غذا و پذیرایی،نوشیدنی ها با رنگ های زیبا و غیر منتظره و در ظرف های بسیار شیک سرو نماید.از فینگرفود و دسرهای خوشمزه برای میز غذا را فراموش نکنید و اینکه تزیینات غذاهاتون متفاوت و هیجان انگیز باشد.

جایگاه مخصوص عروس و داماد با طراحی شیک در سالن عقد یا باغ تالار

یکی از موضوعاتی که می‌تواند جلوه ظاهری و زیبایی بصری مراسم و جشن عقد و عروسی شما دوچندان کند و جشن عروسی شما حسی رویایی و منحصر به فرد به خود بگیر طراحی خوب و زیبای جایگاه مخصوص عروس و داماد است.

در بعضی از مراسم‌هایی که  در باغ تالارها و یا تالارهایی با فضاهای کوچک برگزار می‌شوند، این موضوع به خوبی دیده نمی‌شود و تا حدی حتی جایگاه عروس و داماد اشتباه چیدمان و طراحی شده است که خود همین امر از جذابیت جشن می‌کاهد.

باغ تالار

البته بسیاری از تالارها و باغ تالارها برای این موضوع چاره اندیشی کرده‌اند و طراحی‌های جذاب و زیبایی را برای جایگاه ویژه عروس و داماد تدارک دیده‌اند که زوج‌های جوان باید دقت داشته باشند در انتخاب تالار یا باغ تالار فقط این موضوع حائز اهمیت نیست و باید تمام جنبه‌ها و امکانات یک تالار یا باغ تالار مورد بررسی قرار بگیرد.

این بخش اهمیت ویژه ای برای عروس و داماد دارد و اگر جایگاه آنها در این فضای باز شیک و امروزی نباشد تا حد خیلی زیادی انگیزه ی آنها را برای برگزاری مراسم عروسی کم میکند.

سالن عقد و محضر عقد در فضای باز

باتوجه به شرایط پیش آمده که همه جامعه با مشکلات بیماری کرونا درگیر شده اند. حفظ امنیت و سلامتی مهمانان برای عروس و داماد بسیار اهمیت دارد، پس بهترین گزینه ی برای حل این مشکل برگزاری مراسم عقد در سالن عقد فضای باز و است.

زیرا با برگزاری جشن عقد در فضای باز و پراکنده کردن مهمانان، پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت میشود و اینکار باعث میشود مهمانان با خیال راحت و آسوده در جشن شما شرکت کنند.

یکی از نکاتی که در این ماه‌ها و امسال با وجود ویروس کرونا در بین مردم، برای برگزاری جشن و مراسم  عقد و عروسی اهمیت بالایی پیدا کرده است  رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط باغ تالارها و تالارها است . عمارت ایرانی یک محضر عقد شمال تهران با بهترین امکانات و تجهیزات (https://www.iraniwedding.com/) .

با توجه به این موضوع بسیاری از باغ تالارها و تالارها و همچنین سالن‌های عقد و دفاتر عقد در فضای باز به این مورد حساس توجه کرده‌اند و کاملا پروتکل‌های بهداشتی  را رعایت می‌کنند.

سالن عقد فضای باز

عروس و دامادها و زوج‌های جوان می‌توانند البته قبل رزرو باغ تالار یا تالاری برای برگزاری مراسم و جشن عقد و عروسی، به این موضوع اهمیت بیشتری بدهند و با توجه به آن عروسی یا عقد خود را در فضایی باز برگزار کنند.

در واقع برگزاری جشن عروسی و عقد و در کل همه‌ی مراسم‌هایی از این قبیل در تمام جهان به این صورت برگزار می‌شود که با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در فضاها و سالن عقد در فضای باز اجرا می‌شوند.

تشریفات عروسی و عقد در فضای باز سالن عقد یا باغ

یکی از موضوعاتی که امروزه توجه بسیاری به آن می‌شود و فرقی نمی‌کند که عروس و داماد و زوجین از کدام طبقه جامعه هستند انتخاب درست و اصولی تشریفات مراسم و جشن عقد و عروسی درتالار یا سالن عقد است.

برای این که بتوان جشنی ایده آل و همچنین همه پسند و باشکوه داشت باید به نکات کلیدی و اصلی که روند برگزاری یک جشن را کنترل می‌کند مسلط بود از آن ها پیروی کرد.

یکی از مهم‌ترین نکات در ذیل این موضوع که باید در کل در موضوعات تشریفات برگزاری جشن عروسی و عقد باید به آن توجه ویژه‌ای شود و به پرداخته شود برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم و جشن عقد و عروسی است.

برنامه‌ریزی برای برگزاری جشن عروسی و عقد باعث می‌شود عروس و داماد و همچنین افراد نزدیک شریک در برگزاری جشن عروسی آن ها نگاه دقیق‌تر و روشن‌تری به موضوع انواع تشریفات و در مجموع برگزاری و اجرا اجزای جشن آن ها داشته باشند.

برنامه ریزی تشریفات تولد

همچنین برنامه‌ریزی برای برگزاری یک جشن و تشریفات تولد در یک باغ تالار یا تالار و یا محضر عقد در فضای باز، باعث می‌شود در هزینه‌هایی که ممکن است بدون برنامه‌ریزی خرج شوند و یا اصلا محاسبه نشده و به کلی فراموش و منظور نشوند، نیز صرفه جویی شود این موضوع کمک بزرگی به عروس و داماد می‌کند که با توجه به این نوع از صرفه جویی‌ها، مبالغی را که در برنامه‌ریزی‌های خود به طریق آن بدست آورده‌اند، در موضوعات و مسائل دیگری که فکر می‌کنند در اولویت قرار داشته و مهم‌تر از مسائل دیگری هستند که باید به آن ها پرداخته شود هزینه کنند.

همچنین همانطور که در همه‌ی اجزای زندگی برنامه‌ریزی حرف اول را برای موفقیت در تمامی عرصه ها را می‌زند، برنامه‌ریزی برای برگزاری جشن عقد و عروسی در یک باغ تالار و یا هر مکان دیگری برای برگزاری مراسم، باعث می‌شود زوج‌های جوان موفقیت بیشتری را در متمایز شدن مراسمشان و یا خاطره‌انگیز شدن هر چه بیشتر برگزاری جشن عقد و عروسیشان کسب کنند.

نکته دیگری که برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم و جشن عقد و عروسی به عروس و داماد ها در آن کمک بزرگی می‌کند آرامش خاطر داشتن در حین اجرای مراسم عروسی  و عقد برای زوج‌های جوان است که به تنهایی بار بزرگی را از دوش عروس و داماد در بهترین شب زندگی مشترکشان برمی‌دارد.

برنامه‌های سرگرمی برای میهمانان در عروسی و عقد

تمامی عروس و داماد ها باید در نظر داشته باشند که جشن عروسی و عقدی به یادماندنی خواهد شد که یکی از مهم‌ترین نکات برگزاری مراسم عروسی در آن رعایت شود و آن تدارک دیدن برنامه‌های خاص و مفرحی است برای سرگرمی هر چه بیشتر میهمانان.

خیلی قبل‌تر از برگزاری جشن عروسی و عقد باید در برنامه‌ریزی‌های خود توجه زیاد و ویژه‌ای به تدارک انواع برنامه‌ها و بخش‌های سرگرمی برای میهمانان حاضر در جشن عقد و عروسی داشته باشید.

این موضوع کمک می‌کند هم در قدم اول رضایت بیشتر میهمانان حاضر در برگزاری مراسم و جشن عقد و عروسیتان را داشته باشید هم اینکه باعث زیبا‌تر شدن جلوه‌های ظاهری جشنتان در عکس‌ها و فیلم‌هایی می‌شود که به عنوان خاطره سازی از آن گرفته می‌شود.

برنامه‌های سرگرمی زیادی را می‌توان با کمی فکر و هزینه بیشتر در برنامه‌ریزی‌های برای برگزاری جشن و مراسم عقد و عروسی تدارک دید که در ادامه به چند تا از بهترین‌های آن ها خواهیم پرداخت.

البته همانطور که اشاره شد هر چیزی هزینه معین خود را خواهد داشت. در واقع کسب رضایت بیشتر و خاطره‌انگیز شدن برگزاری یک جشن ایده‌آل و همه پسند قطعا در برنامه‌های شما باعث هزینه‌های بیشتری می‌شود و باید از پیش تدارک بی ملاحظه آن ها وقت بیشتری را صرف فکر و تجدید نظر در رابطه با آن ها بگذارید زیرا درست است که این نوع برنامه‌های شاد و مفرح باعث افزایش زیبایی‌های جشن عروسی و عقد شما خواهد شد اما از طرفی باید این موضوع را در نظر داشت که هم هزینه‌های شما در برنامه‌ریزی‌هایتان برای برگزاری مراسم و جشن عروسی و عقد افزایش پیدا می‌کند هم این که می‌توان با افزایش کیفیت بخش‌های دیگر جشن این موضوع را به خوبی پوشش داد به گونه‌ای که کمبود آن تقریبا تا حد زیادی در نزد میهمانان حس نشود.

ایده چیدن سفره عقد در فضای باز

خیلی از عروس و دامادها برای اینکه برای برگزاری جشن عروسی و عقد خود تشریفاتی منحصر به فرد و همچنین خیلی خاص داشته باشد، از چیدن سفره عقد در فضای باز باغ تالار یا محضر عقد در فضای باز استفاده می‌کنند که می‌توان گفت یکی از زیباترین و بهترین ایده‌های برگزاری این نوع مراسم‌ها و جشن‌ها است.

همچنین عروس و دامادها و در کل زوج‌های جوان باید در نظر داشته باشند که چیدن سفره عقد در فضای باز ایده‌ای تجملاتی است و باید توجه داشت که ممکن است هزینه‌های زیادی را در پی خود داشته باشد و باید در برنامه‌ریزی‌های خود پیش از برگزاری جشن عقد و عروسی به آن توجه خاص و ویژه‌ای داشت.

در کل چیدن سفره ی عقد در فضای باز همیشه یکی از بهترین و لاکچری ترین انتخاب های عروس داماد ها برای زیباتر کردن برگزاری مراسم عقد و عروسی  می باشد. شما می توانید با گل های طبیعی بهترین دیزاین‌ها را طراحی کنید و اگر حتی می‌خواهید طراحی زیباتر و کاملا حرفه‌ای‌تری داشته باشید می‌توانید از طراحان مخصوص انجام این امر بهره بگیرید که ممکن است کمی افزایش هزینه در برنامه‌های شما را لحاظ کند. همچنین می‌توانید از ظروف نقره و کریستال استفاده کنید که در حین زیبایی، بسیار لوکس و شیک می باشد.

ایده پذیرایی در فضای باز

از گذشته تا به امروز برگزاری جشن و مراسم عقد و عروسی در فضای باز امکانات و انتخاب‌های زیاد و قابل توجهی را به عروس و داماد و همه‌ی میهمانان حاضر در جشن عروسی می‌دهد.

یکی از مزیت‌هایی که پذیرایی در فضای باز یک باغ تالار از میهمانان دارد و باید به آن اشاره کرد، راحتی رسیدگی به میهمانان حاضر در جشن عقد و عروسی است. این راحتی باعث می‌شود هم میهمانان از جشن عروسی شما رضایت بیشتر و زیادی داشته باشند هم این که به شما و همسرتان کمک شایانی می‌کند تا به مسائل مهم‌تر جشن و موضوعات دیگر رسیدگی و توجه کنید.

همچنین با این نوع پذیرایی از میهمانان یعنی پذیرایی از آن ها در فضای باز، میهمانان می‌توانند خود هر آنچه که نیاز دارند را از میزهای سلف انتخاب و به سلیقه خود بخورند. در واقع هم سرعت پذیرایی از آن ها افزایش می‌کند و هم اینکه رضایت بیشتری را از جشن شما به ارمغان می‌آورد.

پذیرایی در فضای باز حسن خیلی خوب دارد،شما می توانید به صورت سلف سرویس پذیرایی کنید. و اینکار باعث میشود مهمانان خودشان غذاها، فینگرفودها و دسرهای خود را انتخاب کند که با سلیقه و مزاج آنها سازگار تراست.

ایده ی آتش بازی در باغ تالار و فضای باز

آتش بازی از آن دسته از مراسمات دیرینه‌ای است که تقریبا در بسیاری از کشورها و فرهنگ‌های مختلف جای دارد و ردپایی از آن در همه جا دیده می‌شود.

تاریخ دقیق از پیشینه‌ی این مراسم زیبا و خاطره‌انگیز در دسترس نیست اما عروس و داماد های جوان می‌توانند از این ایده خوب برای برگزاری مراسم و جشن عقد و عروسی خود استفاده کنند که به تنهایی جلوه و ظاهر بصری فوق العاده و بسیار زیبایی به جشن عروسی و عقد شما می‌دهد.

مراسم آتشین بازی یکی دیگر از اجزای مراسم عروسی یا عقد است. این مراسم بهتر است در فضای باز باشد که خطر آن کمتر و زیبایی بیشتری در فضای باز دارد.

ایده‌ی کالسکه و اسب

در بسیاری از فیلم‌ها و همچنین مراسم‌های باشکوه سلطنتی دیده شده است که عروس و داماد بخشی از مسیر ورودی به باغ تالار یا مکان جشن را توسط کالسکه‌ای طی می‌کنند از میان جمعیت میهمانان حاضر در جشن عبور کرده و در جایگاه اصلی خود از آن پیاده می‌شوند.

در واقع می‌توان گفت یکی از سلطنتی‌ترین و کلاسیک‌ترین ایده‌هایی است که عروس و داماد می توانند جشن عروسی و عقد خود را به یک جشن بی‌نظیر و باشکوه مبدل کنند.

اگرورودی باغ تا محل قرار گرفتن میز و صندلی ها زیاد است بهتر از کالسکه و اسب استفاده کنید تا عروس و داماد آن قسمت ورودی را با کالسکه وارد شوند و اینکار مورد پسند خیلی ها می‌باشد.

 


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین