قرص فارماتون

قرص فارماتون,فارماتون,قیمت قرص فارماتون,عوارض قرص فارماتون,rvw thvlhj,k,pharmaton

قرص فارماتون چیست

یکی از قرص هایی که برای رفع خستگی تجویز می شود، قرص فارماتون است. این قرص در کنار این که عوارضی هم به بار می آورد اما با توجه به اثربخشی آن در موارد مختلف به بیماران توصیه می شود. در این مطلب از سلامت قصد داریم به بررسی خواص قرص فارماتون بپردازیم. تا انتهای این مقاله از همدوره را مطالعه نمایید.

خواص قرص فارماتون

فارماتون دارای ویتامین های زیادی مانند: ویتامین E، C، B12، A، D، B6 و … است که در مواقعی که بدن از لحاظ فیزیکی و جسمی احساس خستگی می کند، تجویز می شود. همچنین چنانچه با خواص جینسینگ آشنا باشید این قرص دارای عصاره جینسینگ، نیاسین و اسید فولیک می باشد که هر کدام از آنها می تواند بر قسمتی از بدن اثرات مثبتی بگذارد و برای افزایش وزن و جلوگیری از ریزش مو بسیار موثر است.

 

معمولاً با توجه به خستگی کارهای روزانه می بایست از مکمل های طبیعی برای برطرف کردن خستگی استفاده کرد که قرص فارماتون یکی از آنهاست.

 

به عنوان نمونه عصاره جینسینگ بر سیستم عصبی مرکزی تأثیر خواهد گذاشت که این امر سبب کاهاش استرس خواهد شد. ویتامین فارماتون را به صورت ژله قهوه ای رنگ در قوطی های ۳۰ یا ۱۰۰ عددی می توان تهیه کرد.

 

مقدار مصرف فارماتون

مقدار مصرف این قرص برای افراد بزرگسال ۱ کپسول است که می توان آن را قبل یا بعد از غذا میل کرد. توصیه می شود که از این قرص ابتدا فقط یک ماه استفاده شود و اگر بهبودی حاصل نشد تا ۱۲ هفته بعدی نیز می توانید آن را استفاده کنید. دقت شود که حتما با تجویز پزشک این قرص را مصرف کنید.

 

تداخل دارویی فارماتون

فارماتون با داروهایی مانند مکمل های بدنی، رقیق کننده های خون مانند لودوپا یا داکسی سایکلین و یا بعضی از ویتامین ها تداخل ایجاد می کند که اگر این گونه قرص های را مصرف می کنید حتماً به پزشک معالج خود اطلاع دهید.

 

عوارض مصرف فارماتون

با مصرف این قرص احتمال ایجاد حالت تهوع، استفراغ، درد شکم، خارش در پوست، سرگیجه و مشکلات در خواب وجود دارد که معمولاً خیلی سریع از بین می روند، اما اگر احساس کردید که آزار می بینید با پزشک خود مشورت کنید.

 

موارد منع مصرف فارماتون

دقت کنید که کپسول فارماتون را به هیچ عنوان در دسترس کودکان قرار ندهید. همچنین اگر مشکلات کبدی دارید و یا در ذخیره سازی آهن در بدن‌تان مشکلی وجود دارد، به هیچ عنوان از این قرص استفاده نکنید. فارماتون را بیشتر از دوز تجویز شده مصرف نکنید.

 

خانم های باردار یا شیرده نیز از مصرف فارماتون دوری کنند. بهترین زمان برای مصرف این قرص هنگام غذا خوردن است.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین