بیوگرافی نسرین مقانلو

نسرین مقانلو,بیوگرافی نسرین مقانلو,زندگینامه نسرین مقانلو

معرفی کوتاه نسرین مقانلو
نام اصلینسرین
نام خانوادگیمقانلو
تاریخ تولد۱۳۴۷/۴/۱
محل تولدتهران
تحصیلاتنامشخص

Nasrin Moghanloo,نسرین مقانلو و پدرش,شغل پدر نسرین مقانلو

نسرین مقانلو و پدرش

بیوگرافی و زندگینامه

نسرین مقانلو متولد یکم تیرماه ۱۳۴۷ در شهر تهران است. فرزند اول خانواده است و یک خواهر و یک برادر دارد. خواهرش در امریکا زندگی می کند و برادرش مربی سطح بالای تکواندو است. مادرش قبل از انقلاب تئاتر کار می کرده است.

خانواده نسرین مقانلو ( همسر و پسرانش ) در امریکا زندگی می کنند. برای دیدار با خانوادش یا او به امریکا می رود یا خانواده اش به ایران می آیند. دو پسر دارد به نام های ارشیا و آرین که در امریکا به دنیا آمده اند و همانجا بزرگ شده اند.

به واسطه اینکه در خانواده هنرمند بزرگ شده با حرفه بازیگری آشنا بوده است. از نوجوانی در زمینه تئاتر فعالیت داشته است. بازیگری در سینما را با بازی در فیلم دو نیمه سیب به کارگردانی کیانوش عیاری در سال ۱۳۷۰ شروع کرده است.

پس از آن در چند سریال و فیلم سینمایی بازی کرد. مدتی به خاطر ازدواج به امریکا مهاجرت کرد و مدتی در آنجا ساکن بود پس از بازگشت با بازی در فیلم سینمایی ماندگار و خاطره انگیز مهمان مامان خود را به عنوان یک بازیگر مطرح معرفی کرد.

ksvdk lrhkg,,نسرین مقانلو و همسرش,فرزندان نسرین مقانلو

نسرین مقانلو در کنار همسر و فرزندانش

آشنایی و ازدواج

همسرش کمال خلیلیان فوتبالیست تیم ملی و استقلال ساکن امریکا بوده است که برای دیدار با خانواده اش به ایران می آید. از طریق آشنایان با همسرش آشنا می شود و پس از دو ماه نامزدی با هم ازدواج می کنند و به امریکا می روند.

خودش گفته است که با ازدواج عاشق شدم و به خاطر ازدواج ۱۰ سال از آنچه دوست داشتم دور بودم که این ۱۰ سال خیلی به من سخت گذشت. آن زمان بسیار دلتنگ بودم و خیلی شب ها فیلم های خودم را نگاه می کردم.

همسرم در آن زمان همیشه بابت دلتنگی من ناراحت بود و همیشه می گفت که من هر کاری برای تو بکنم تو خوشحال نیستی. از او تشکر می کنم چون همیشه حمایتم کرد و از بچه هایم نیز ممنونم که دوری ام را تحمل می کنند.

اینکه زندگی هنری ام را در کنار زندگی شخصی ام را توانست حفظ کنم دلیلش این است که همسر و بچه هایم از من حمایت کردند و من این موقعیت را مدیون خانواده ام هستم. فقط سالی چند بار می توانم به خانواده ام سر بزنم.

عشق به آشپزی و غذا

در بین اقوام و مخصوصا خانواده اش مثال زدنی ترین غذایی که تهیه می کند قورمه سبزی است. خودش نقل می کند که همه فامیل می گویند قورمه سبزی های نسرین یک چیز دیگر است ! هر وقت خانواده اش به ایران می آیند یا اینکه او به امریکا می رود بچه هایش با خوشحالی می گویند که تا چند وقت قرار است قورمه سبزی های مامان را بخوریم !

غذاهای خیلی زیادی را به صورت عالی درست می کند ، مثلا نمونه دیگرش آش رشته ای بوده است که سر فیلمبرداری سریال قلب یخی درست کرده است. نسرین مقانلو در زمان بازی در قلب یخی برای ۸۰ نفر از عوامل سریال آش رشته می پزد !

این آش رشته مورد توجه و استقبال عوامل این سریال قرار می گیرد و خودش نقل کرده است که آقای محمدحسین لطیفی کارگردان قلب یخی برایش خیلی جالب بود که این همه علاقه در آشپزی چطوری در من به وجود آمده است !


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین