یادگیری مکالمه با هوش مصنوعی یا استاد زبان؟

 

هوش مصنوعی و ظهور ابزارهای مختلف آموزش زبان براساس هوش مصنوعی دنیای آموزش زبان را به صورت جدی تحت الشعاع قرار داده و متحول کرده است.

امروزه با استفاده از هوش مصنوعی می توان پارتنر زبان داشت، به تمرین مکالمه پرداخت، اشکالات گرامری و نوشتاری را برطرف کرد، مهارت مکالمه را تقویت کرد و غیره.

اما باید به این موضوع توجه کرد که تا چه میزان به این پدیده و درستی عملکرد آن اطمینان داشت و به چه شکلی می توان از آن بهترین بهره را دریافت کرد و آیا این ابزار برای همه زبان آموزان با هر سطح زبانی مناسب است یا خیر؟

مهارت مکالمه یا اسپیکینگ زبان انگلیسی

مهم ترین مهارت در هر زبانی بویژه انگلیسی مهارت مکالمه می باشد. این مهارت تقریبا سخت ترین مهارت زبان برای رسیدن به تسلط کامل است که چالش های زیادی را برای زبان آموزان هم در صحبت کردن به صورت درست و هم به صورت روان ایجاد خواهد کرد.

از این رو یکی از راه های مهم و اساسی برای تقویت و بهبود مهارت مکالمه تمرین مستمر و زیاد است که در ایران به دلیل کم بودن افرادی که می توانند زبان انگلیسی را به خوبی صحبت کنند و کمبود توریست و دسترسی به مکان هایی که می توان این مهارت را تمرین کرد، بهبود مهارت مکالمه کمی سخت و کند پیش می رود.

برای حل این مشکل یکی از راه های یادگیری و بهبود مکالمه انگلیسی شرکت در کلاس مکالمه و یا کلاس بحث آزاد می باشد. در این کلاس ها زبان آموز می تواند زیرنظر یک استاد زبان در کنار زبان آموزان دیگر در کلاس گروهی به تمرین مکالمه انگلیسی بپردازد.

البته جدا از کلاس های مکالمه زبان انگلیسی، هوش مصنوعی نیز در این خصوص می تواند به شما کمک کند اما برای استفاده از این ابزار باید در یک سطح مناسب زبان باشید تا بتوانید به خوبی با آن تعامل برقرار کرده و اشکالات خود را متوجه شده و رفع نمایید.

استفاده از ChatGPT برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

هوش مصنوعی ChatGPT که در ابتدا یک ابزار نوشتاری بود چند وقتی است که قابلیت مکالمه صوتی را نیز به خود اضافه کرده و با چند صدای مختلف براساس انتخاب شما با افراد می تواند ارتباط برقرار کند.

برای استفاده از این حالت تنها باید یک حساب کاربری ایجاد نمایید و بعد از آن شروع به مکالمه کنید. نکته اصلی در این کار این است که باید حداقل سطح پیش متوسطه زبان انگلیسی باشید تا بتوانید جملات خوب و معناداری را ارائه دهید تا چت جی پی تی منظور شما را به خوبی درک نماید.

اما بحث اصلی که می تواند باعث چالش شما در استفاده از هوش مصنوعی برای تقویت مکالمه شود درک شما از پاسخ های چت جی پی تی است که ممکن است برای شما تا حدودی و یا در حالت کلی قابل درک نباشد و باعث می شود تا روند مکالمه به خوبی پیش نرفته و تاثیری نداشته باشد و مکالمه متوقف شود.

از این رو کلاس مکالمه گزینه ای مناسب تر می باشد چرا که استاد زبان براساس سطح شما به مکالمه می پردازد و به شما در درک مفاهیم کمک خواهد کرد.

کلاس مکالمه کجا شرکت کنیم؟

موسسات معتبر به برگزاری کلاس های مکالمه برای آموزش مکالمه انگلیسی می پردازند که به صورت حضوری و آنلاین به شکل خصوصی و گروهی می باشند.

شما می توانید با شرکت در این کلاس ها در سطوح مختلف به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید و مهارت مکالمه خود را تقویت نمایید.

یکی از موسسات زبان انگلیسی که به دو صورت حضوری و آنلاین به برگزاری کلاس های مکالمه می پردازد، موسسه زبان دهخدا می باشد که کلاس های آنلاین مکالمه این موسسه در پلتفرم اختصاصی خود موسسه برگزار می شود تا بهترین کیفیت را به زبان آموزان ارائه نماید.

آموزش مکالمه انگلیسی آنلاین

امروزه کلاس های آنلاین از محبوبیت بالایی برخوردار می باشند چرا که شما براحتی و با هزینه کمتر در هر جایی که باشید می توانید در کلاس زبان شرکت کنید. در نتیجه بحث مکالمه زبان انگلیسی که بسیار مهم می باشد نیز با شرکت در کلاس آنلاین می تواند به خوبی و به سرعت تقویت شود و شما می توانید براحتی با استفاده از کلاس ها و دوره های آنلاین مختلف این مهارت را به بهترین شکل تقویت کنید.

کلاس های آنلاین که دارای قابلیت ارتباط صوتی و تصویری همزمان، قابلیت اشتراک گذاری فایل های آموزشی، دارای پشتیبانی منسجم و خوب هستند شبیه سازهای مناسبی از کلاس های حضوری هستند که زبان آموزان می توانند با استفاده از آن ها مکالمه خود را تقویت نمایند.

تفاوت کلاس مکالمه و بحث آزاد

همانطور که در بالا بیان کردیم برای تقویت مکالمه می توانید در دو کلاس مکالمه و بحث آزاد شرکت کنید. کلاس های مکالمه معمولا براساس یک کتاب مرجع و با توجه به موضوعات مختلف که با آن ها در روزمره روبرو هستیم به آموزش و تقویت مکالمه شما می پردازند.

کلاس های بحث آزاد بدون کتاب مرجع و براساس طراحی استاد در هر جلسه زبان آموزان را مجبور به بحث و گفتگو در مورد موضوعات مختلف می کند تا بتوانند با بیان نظرات خود و استفاده از ساختارهای مختلف به تقویت مکالمه خود بپردازند.

زبان آموزان براساس نیاز خود می توانند در هر یک از این کلاس ها و یا در هر دو کلاس به صورت همزمان شرکت نمایند.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین