بانک مو کجاست؟ دو محل مناسب به عنوان بانک مو برای کاشت مو

 

بانک مو کجاست؟ دو محل مناسب به عنوان بانک مو برای کاشت مو

برای کاشت مو لازم است که موها از منطقه‌ای از بدن برداشته شوند که در برابر ریزش‌های هورمونی و نوسانات مختلف مقاومت بالایی داشته باشند. این منطقه از موهای بدن با نام بانک مو شناخته می‌شوند. انتخاب بانک موی مناسب برای کاشت طبیعی مو ضروری است. پزشک متخصص باید با بررسی وضعیت موهای فرد، بهترین مکان را برای برداشت فولیکول‌ها در نظر بگیرد. بنابراین، ممکن است بانک موی در نظر گرفته شده برای یک فرد با یک فرد دیگر متفاوت باشد. در ادامه مقاله دو محل مناسب برای برداشت فولیکول‌ها و کاشت مو را به شما توضیح می‌دهیم.

برای کاشت مو، مو از کجا بر می‌دارند؟

کاشت مو طبیعی با کمک موهای بدن خود فرد انجام می‌شود. اگرچه می‌توان از فولیکول‌های مو مصنوعی برای کاشتن مو استفاده کرد؛ اما به دلیل واکنش‌های آلرژیک و حساسیت زا، بهتر است که فولیکول‌های مو از بدن خود فرد استخراج شوند. در این صورت می‌توان همان رنگ موی خود فرد را روی موهای او کاشت و شاهد واکنش آلرژیک و حساسیت زا پس از کاشت نبود.

بانک موهای مختلفی در بدن وجود دارند که برای کاشتن مو استفاده می‌شوند. اما به طور کلی، برداشت مو از دو ناحیه زیر صورت می‌گیرد. بسته به شرایط جسمی فرد و نوع موها، انتخاب بهترین بانک مو متفاوت است. بهتر است که جهت دریافت مشاوره از کلینیک آی گل، بهترین مرکز کاشت مو در تهران، اینجا کلیک کنید تا بر اساس شرایط جسمی و موهای شما، بهترین بانک مو برای شما انتخاب گردد.

  • برداشت مو از ناحیه پشت سر

یکی از بهترین بانک‌های مویی که برای کاشت مو به روش FIT و FUT مورد استفاده قرار می‌گیرد، بانک موی پشت سر است. این بانک مو در فاصله یکسانی از دو لبه گوش قرار گرفته است و دقیقا در ناحیه پشت سر و بالای گردن قرار دارد. این بخش از موهای پشت سر به ریزش مقاوم است و می‌تواند در برابر نوسانات هورمونی نیز عملکرد خوبی از خود نشان دهد. به همین خاطر در اکثر مواقع برای کاشت ابرو و مو از این ناحیه فولیکول‌های مو استخراج می‌شوند. فقط در صورتی که موهای این ناحیه ضعیف باشند، می‌توان از نواحی مختلف دیگر بدن برای برداشت مو کمک گرفت.

  • برداشت مو از نواحی مختلف بدن

در صورتی که بانک موی افراد در ناحیه پشت سر ضعیف باشد و پزشک نتواند از این بخش از بدن برای برداشت مو استفاده کند، باید از روش دیگری برای کاشت مو استفاده شود. این روش با نام روش DHT شناخته می‌شود که در آن موها از نواحی مختلف دیگر بدن یعنی سینه، پاها و برداشته می‌شوند. اگرچه ممکن است ساختار و بافت موهای برداشته شده از این نواحی با موهای سر متفاوت باشد، اما به هر حال در مواقعی که راهی به غیر از این روش نیست، برداشت مو باید از نواحی مختلف بدن انجام شود.

برای کاشت مو، مو از کجا بر می‌دارند؟

آیا بانک مو ترمیم می‌شود؟

روش برداشت فولیکول‌های مو از بانک مو در روش‌های FIT و FUT متفاوت است. اگر فولیکول‌های مو به صورت نواری برداشته شوند، احتمال خونریزی و درد در ناحیه بانک مو زیاد است. در این روش زمان زیادی نیاز است تا ناحیه دارای زخم ترمیم و بهبود پیدا کند. اما اگر فولیکول‌های مو به صورت تکی از ناحیه بانک مو برداشته شوند، ترمیم آن ناحیه سریع‌تر اتفاق می‌افتد. چرا که میزان زخم و خونریزی در ناحیه بانک مو به حداقل رسیده است.

البته تخصص و تجربه پزشک نیز روی نتیجه کاشت و برداشت مو از ناحیه بانک مو بی تاثیر نیست. هر چقدر پزشک با دقت و تبحر بیشتری مراحل برداشت مو را انجام دهد، احتمال آسیب به ناحیه بانک مو نیز به حداقل می‌رسد. بنابراین، باید برای ترمیم ناحیه بانک مو منتظر بمانید تا ببینید بدن شما به این موضوع چه واکنشی نشان می‌دهد.

استفاده از بانک موی دیگران برای کاشت مو

در حالت معمول باید از بانک موی خود فرد برای کاشت طبیعی مو استفاده شود. چرا که فولیکول‌های هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. استفاده از بانک موی دیگران برای کاشت مو زمانی پرفایده است که اطمینان حاصل کنید که پیوند مو پس زده نمی‌شود و با واکنش‌های آلرژیک و حساسیت زا مواجه نمی‌شوید. به دلیل اینکه این موضوع عملا امکان پذیر نیست، نمی‌توان در این مورد با اطمینان صحبت کرد. بهتر است که فقط از بانک موی خود برای کاشتن مو استفاده کنید. در این صورت دیگر مطمئن هستید که بدن شما به فولیکول‌های مو واکنش منفی نشان نمی‌دهد.

آیا بانک مو ترمیم می‌شود؟

کاشت حرفه‌ای مو برای آقایان و خانم‌ها در کلینیک آی گل

کلینیک زیبایی آی گل، مرجع تخصصی برای انجام اقدامات زیبایی از جمله کاشت مو است که توانسته خدمات خود را به بهترین شکل به مردم ارائه کند. حساسیت انتخاب بهترین بانک مو برای کاشتن طبیعی موها به صورت اصولی آنقدر زیاد است که پیشنهاد می‌کنیم به یک مرکز تخصصی برای کاشت حرفه‌ای موها مراجعه کنید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره، می‌توانید به صورت تلفنی یا حضوری با مشاورین مرکز کاشت مو و ابرو آی گل در تهران در ارتباط باشید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین